tel:91 455 85 55

Stomatologia estetyczna

wybielanie zębów SzczecinWiele barwników zawartych w pokarmach, płynach czy używkach posiada zdolność do elektrostatycznej penetracji zewnętrznej części zęba, którą nazywamy szkliwem. W wyniku tego ząb traci swoją pierwotną barwę i staje się optycznie ciemniejszy. Regularne szczotkowanie pozwala usunąć znaczną część powierzchownie zlokalizowanych przebarwień.gabinet.

W celu usunięcia głębiej położonych barwników stosujemy w naszej praktyce już od wielu lat wybielanie przy pomocy lampy Beyond. Zabieg ten jest jednorazowy i polega na nałożeniu specjalnego żelu na powierzchnię zębów i naświetlanie go przy użyciu lampy. Podstawowym składnikiem żelu jest nadtlenek wodoru, który powoduje utlenianie barwników zawartych w szkliwie, a światło akceleratora zwiększa dodatkowo częstotliwość absorpcji żelu. Po zastosowaniu powyższej godzinnej procedury uzyskujemy znaczne rozjaśnienie zębów w skali od 5 do 14 odcieni kolornika Vita, które uzależnione jest od anatomicznej budowy zęba (stosunek grubości szkliwa do zębiny). Po zabiegu obowiązuje 48-godzinna tzw. biała dieta, czyli należy unikać środków spożywczych zawierających intensywne barwniki np. kawa, czerwone wino. Efekt wybielania powinien utrzymać się przez około dwa lata, oczywiście wiele zależy od diety.

Nadtlenek wodoru jest związkiem od wielu lat stosowanym w medycynie, a zastosowanie specjalnie skonstruowanej lampy (Beyond posiada liczne certyfikaty np. CE, FDA, ISO) zapewnia całkowite bezpieczeństwo zabiegu.

Obecnie dostępne są również inne materiały czy sposoby wybielania przebarwionych zębów. Na podstawie naszego doświadczenia możemy jednak stwierdzić, że wybielanie zębów przy użyciu lampy Beyond ma najwięcej zalet. Dlatego polecamy właśnie tą metodę, ponieważ spełnia ona oczekiwania pacjentów, jest bezpieczna, a efekt jest natychmiastowy i długotrwały.


kontakt

Jak się z nami skontaktować: Tel: 91 455 85 55
Fax: 91 455 85 50
e-mail : info@jadczyk.pl

Nasz adres: ul. Bandurskiego 15/2
71-685, Szczecin
zobacz mapkę

Rejestracja internetowa: Zapraszamy od poniedziałku do piątku
od godz. 10.00 do godz. 19.00
Prosimy wypełnić formularz

polecamy

Wybielanie

Jednorazowe wybielanie zębów przy pomocy lampy Beyond już za
800 pln szczegóły

Implanty

Skorzystaj z naszego doswiadczenia w dziedzinie implantoprotetyki!
szczegółyDziękujemy firmom Garmed i Gaba International za udostępnienie zdjęć.
© B. Jadczyk